ТАКТІКА Комбатівз

TAKTIKA Combatives – українська система ближнього бою та тактичної підготовки. Розроблялась, починаючи із середини 90-х років, в Україні для підвищення эфективності бойової підготовки підрозділів спеціального призначення Національної Гвардії України. У розробці системи приймали участь эксперти з бойових єдиноборств та рукопашного бою, а також офіцери НГУ, ВСУ та МВС.

інструктор по рукопашному бою демонструє удар долонею в обличчя

В основі системи – методики спецпідготовки та навчання ближньому бою часів Другої Світової Війни та післявоєнних років. У розробці використовувались принципи біомеханіки, останні досягнення в області психології та фізіології, системний аналіз, теорія прийнятя рішень та інші сучасні наукові методики. В процесі створення та вдосконалення системи був максимально вкористаний передовий закордонний досвід в області ближнього бою і ведення бойових дій в локальних конфліктах останніх десятирічь. У якості консультантів були запрошені спеціалісти з рукопашного бою та спецподготовки, ветерани та діючі бійці спецпідрозділів Україны, США, Аргентини, Перу, Мексики, Чилі, Єгипту та інших країн, а також експерти з прикладної психології, фізіології, медицині та реабілітації.

інструктор по рукопашному бою демонструє удар передпліччям

В області рукопашного бою були використані та проаналізовані багаточисленні посібники та настанови з рукопашного бою та ближнього бою за період від Першої Світової та по сьогоднішній день, а також актуальні системы рукопашного бою та ближнього бою, що використовувались у бойовій підготовці спецпідрозділів різноманітних країн світу, включаючи такі системи, як Defendu (W.E. Fairbairn, Великобританія-США), Krav Maga, Kapap, Lotar, (Ізраїль), RAT (Navy Seals, США), LINE, SCARS и MCMAP (Морська піхота США), KFM (Keysi Fighting Method, Іспанія-Великобританія), SPEAR (Tony Blauer, поліція та армія США), ISR Matrix (Luis Gutierrez, США), а також розробки окремих відомих експертів по CQC, таких, як Jim Grover, Hock Hochheim, Jim Wagner, Lee Morrison, Mark Hatmaker, Sammy Franco та інших. На сьогодні, Тактика представляє собою комплексну сучасну концепцію ближнього бою та методику підготовки. Принципи Тактики дозволяють за короткий термін дати учням необхідний мінімум навичок на единому рухомому стереотипі, а також прищепити їм основи тактичнго мишлення, что дозволяє, використовуючи мінімальну кількість технічних дій, видавати максимум тактичних рішень в залженості від ситуації та поставленної задачі. Програма “ТАКТИКИ” включає п’ять основних рівнів:

  • “I” Intro (вступний курс) – початкові навички самозахисту на основі природніх інстинктивних реакцій.
  • “B” Basic (базовый курс) – програма пришвидшенного навчання основам ближнього бою з використанням системного підходу.
  • “A” Advanced (повний курс) – “просунутий” курс ближнього бою з поглибленним вивченням принципів на основі науково обгрунтованих методів .
  • “M” Master (майстер-курс) – інтегративне вивчення та засвоєння різноманітних бойових систем, технік та тактик, розробка власних методик, їх дослідження та розвиток.
  • “S” Superior (самовдосконалення) – довготривала програма особистого розвитку.